Psikoloji Meslek Eğitimleri

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi Sertifika Programı

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Eksikliği hakkında danışma sürecinde terapist ve danışmanların kullanacağı teknikler bütününden oluşmaktadır

Eğitimin Tanıtımı
Hızlı bir şekilde artış göstermeye başlayan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenmede sorunlara yol açan ve okul başarısızlıklarıyla, aile ve çocuk arasındaki ilişkilerin yıpranmasına sebep olan bir problemdir. Çocukların arkadaşlık ilişkilerinde gerginliklerin artmasına sebep olan bu problem aynı zamanda çocuklara da büyük zarar vermektedir. Online dikkat eksikliği eğitimi programı ile çocuğunuzun gelişimsel ve psikolojik ihtiyaçlarının fark edilmesi ile anne ve babalar tarafından karşılanması da hedeflenmektedir.

Eğitim Amacı:
Dikkat konusunda sorunlar yaşayan ya da bu konuda kendisini geliştirmeye ihtiyaç duyan çocukların ebeveynlerine yönelik olabilecek şekilde hazırlanmaktadır. Sorunlar ile baş edebilme yolları hakkında bilgilendirme amacı taşıyan bu eğitim programı uzaktan eğitim programıdır.

Eğitim İçeriği
Online olarak sunulan dikkat eksikliği eğitiminde, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun tanımı ve özellikleri detaylı bir şekilde işlenmektedir. Temel belirtiler, çocuklar üzerindeki etkileri, risk faktörleri, tipleri, olumlu yönleri, yaklaşım biçimleri ve anne babaların yaklaşımlarının ne şekilde olması gerektiği gibi konular da dikkat eksikliği eğitiminin içeriği arasında yer almaktadır.

Eğitim Gün Dağılımı
1.Gün DEHB Tanımı ve Özellikleri
2.Gün DEHB Temel Belirtiler, Çocuklar Üzerindeki Etkileri, Risk Faktörleri, Tipleri, Olumlu Yönleri, Yaklaşım Biçimleri ve Anne Babaların Yaklaşımlarının Ne Şekilde Olması
3.Gün DEHB Kullanılan Teknikler

Bu Sayfayı Paylaş

İletişim

+90 242 338 2016 - +90 212 232 2016
0545 335 2016 - 0545 337 2016
Etiler Mah. Evliya Çelebi Cad. No:23 İç Kapı No: 106 Muratpaşa / Antalya 07010


Vizyonder, kamu kurumları ve özel sektör firmalarına yönelik, Eğitim, Danışmanlık ve Yayın hizmetleri vermektedir.

vizyonder.org.tr

Vizyonder Psikoloji Akademisi - © 2023