Psikoloji Meslek Eğitimleri

Çocuk ve Ergen İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programı
Çocuk ve Ergen İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programı
Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, bu alanda çalışan ruh sağlığı profesyonellerine BDT’nin temel yapısı ve isleyişini, terapide kullanılan yöntemleri, çocuklar ve ergenlerle BDT çalışırken karşılaşılan güçlükleri ele almak üzere amaçlanmıştır.
Yetişkin Odaklı Klinikte Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programı
Yetişkin Odaklı Klinikte Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programı
Klinikte Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programı ile katılımcıların bilimsel olarak en etkili olduğu kabul edilen bilişsel davranışçı terapide uygulayıcı düzeye gelmeleri hedeflenmektedir. Terapinin tarihinden psikopatolojiye, vaka incelemelerinden bilişlere ve davranışlara dair irdelemelerin yer aldığı bu eğitim programıyla hem teori hem de uygulama bağlamlarında yetkin bir hale geleceksiniz.
Disleksi Eğitici Eğitmenliği Sertifika Programı
Disleksi Eğitici Eğitmenliği Sertifika Programı
Disleksi, kelime kullanımında yaşanan zorluk anlamına gelir. Doğuştan gelen bir özel öğrenme güçlüğü olan disleksi, çocuklarda okuma ve yazma çağında dikkat çeker ve ortaya çıkar. Dislektik çocuklar, yaşıtlarına göre daha geç okur ve yazarlar. Kelimeleri doğru telaffuz edemezler ve kelime kapasiteleri de düşüktür. Bu program ile dislektik çocuklar ile çalışacak olan uzmanların gerekli yetkinliğe sahip olmaları hedeflenmektedir.
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
Kısa süreli çözüm odaklı yaklaşım danışma sürecinde terapist ve danışmanların kullanacağı özel teknikler bütününden oluşmaktadır. Bu teknikler danışanın problemin yaşanmadığı anlardaki durumu ve güçlü yönlerine odaklanmasına yardım etmekte ve çeşitli ödev ve çalışmalar ile desteklenmektedir.
Uygulamalı Kabul, Kararlılık Terapisi Ve Mindfulness Eğitimi
Uygulamalı Kabul, Kararlılık Terapisi Ve Mindfulness Eğitimi
ACT Kavramsal Altyapısı (İlişkisel Çerçeveler Teorisi, ve ACT’ın Hexagon Modeli) - Kabul ve Kararlılık Terapisinde Mindfullness, Metafor Kullanımı ve Terapi Araçları Uygulamaları - Depresyonda ACT Kullanımı gibi konular işlenmektedir.
Oyun Terapisi Eğitici Eğitimi Sertifika Programı
Oyun Terapisi Eğitici Eğitimi Sertifika Programı
Çocuklar kendilerini yetişkinler gibi ifade edemezler. Duygu, düşünce ve hissettiklerinde dile dökmekte zorlanırlar. Oyun terapisi ile çocuklarda görülen; ruhsal ve davranış problemlerinin oyun ve oyuncaklarla ile tespit edilerek çözümlenmesidir.
Masal Terapisi Eğitimi
Masal Terapisi Eğitimi
Masal terapisi eğitimi ile bazen film izlerken, kitap okurken veya müzik dinlerken kendimizi kahramanlardan birinin yerine geçmişken buluruz. Yaşanılan şeyleri kabulleniriz ve kahramanın gözünden görür durumu ona göre yorumlarız. İşte bu süreç özdeşimle ilgili olan bir süreçtir...
Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (Mmpi) Eğitimi
Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (Mmpi) Eğitimi
MMPI (Minnesota Multiphasic Personality Inventory), kişilik özelliklerini ölçmek için kullanılan bir psikolojik testtir. Bu test, kişinin duygusal durumunu, düşüncelerini ve davranışlarını değerlendirir ve bu veriler yardımıyla kişinin kişilik yapısı hakkında bilgi verir. MMPI uygulayıcı eğitimi, bu testin doğru bir şekilde uygulanmasını ve sonuçlarının yorumlanmasını sağlamaya yönelik bir eğitimdir.
WISC-R Zeka Testi Eğitimi
WISC-R Zeka Testi Eğitimi
Test, sözel ve performans olmak üzere iki türe ayrılan 11 alt testten oluşmaktadır. Sözel alt testler, kelime dağarcığı, aritmetik muhakeme ve benzerlikler gibi sözel becerileri ölçer; performans alt testleri, resim tamamlama, nesne montajı, blok tasarımı ve resim düzenleme gibi sözel olmayan becerileri ölçer. WISC-R, dünyada en yaygın kullanılan zeka testlerinden biri olarak kabul edilir.
Çocuk Testleri Eğitimi
Çocuk Testleri Eğitimi
Çocuk objektif testler, çocuğun bilişsel, duygusal ve davranışsal özelliklerini ölçmek için kullanılan araçlardır. Bu testler, çocuğun zekâ düzeyini, dil gelişimini, öğrenme yeteneklerini, sosyal becerilerini ve benzeri özelliklerini ölçmek amacıyla kullanılır
Yetişkin Testleri Eğitimi
Yetişkin Testleri Eğitimi
Programda katılımcılara, psikoterapi kliniklerinde, özel çalışma alanlarında psikometrik değerlendirme için başvuran her danışana uygun değerlendirme sağlayan, psikopatolojide tanıya götürecek bütün teknikleri içeren “alet çantası” niteliğinde kapsamlı bir eğitim verilir
Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi
Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi
Bu eğitim ile katılımcıların, cinsel sorun ile başvuran bireylere, uygun tanısal değerlendirmeyi, cinsel sorunun klinik önemini ve cinsel soruna yönelik bilgilendirme oturumlarını, cinsel sorunlara müdahaleyi, sorunun tedavisi konusunda yönlendirme ve bilgilendirmeleri yapabilmeleri, bireylere yönelik cinsel eğitim programları düzenleme ve yürütmelerini (Bibliyo Terapi), cinsel soruna yönelik müdahaleyi sağlayacak bilgi ve becerinin kazandırılması amaçlanmıştır.
Aile Dizimi Terapisi Eğitimi
Aile Dizimi Terapisi Eğitimi
Aile Dizimi Eğitimin temel amacı, katılımcıların aile dizimi modelini bireysel ve aile danışmanlığında pratik olarak kullanabilmelerini sağlamaktır. Aile Dizimi Eğitim sonunda uzmanlar aile dizimi tekniğini nasıl uygulayacaklarını ve hangi materyallerle aile dizimini gerçekleştirebileceklerini öğrenecekler.
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi Sertifika Programı
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi Sertifika Programı
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Eksikliği hakkında danışma sürecinde terapist ve danışmanların kullanacağı teknikler bütününden oluşmaktadır
Şema Terapi Eğitimi
Şema Terapi Eğitimi
Şema Terapi Eğitiminde kişilerin çocukluk çağında ve ergenlik döneminde yaşadığı olumsuz yaşam tecrübelerinin belirlenmesi ve sorunlarla baş etme stratejilerinin geliştirilmesine yönelik uygulama tekniklerinin öğretilmesi hedeflenmektedir.
Bu Sayfayı Paylaş

İletişim

+90 242 338 2016 - +90 212 232 2016
0545 335 2016 - 0545 337 2016
Etiler Mah. Evliya Çelebi Cad. No:23 İç Kapı No: 106 Muratpaşa / Antalya 07010


Vizyonder, kamu kurumları ve özel sektör firmalarına yönelik, Eğitim, Danışmanlık ve Yayın hizmetleri vermektedir.

vizyonder.org.tr

Vizyonder Psikoloji Akademisi - © 2023