Kişisel ve Kurumsal Gelişim Eğitimleri

Yöneticilere, Yönetim Becerileri Eğitimi

Yöneticilere, Yönetim Becerileri Eğitimi

Eğitim katılımcıları kişilik analizi ile kendi kişilikleri yanında, ekiplerinin ve çalışma arkadaşlarının kişilik yapılarına uygun motivasyon, performans, gelişim modellerini görür. Yönetimde adalet kavramı gereği, herkese eşit ve aynı yönetim modeliyle yönetimde etkili sonuçlar alınamayacağını; stratejik yönetim kavramı gereği her duruma aynı yönetim modeliyle aynı yaklaşılmaması gerektiğini kavrar. Kriz yönetimi, acil işler yönetimi, fırsat yönetimi durumlarında neler yapılması gerektiğini uygulamalarla içselleştirir.

Eğitim başarısı için eğitime katılımcılarının homojenliğinin sağlanması önemlidir. Aynı grup içinde yeni yöneticilerin, yönetici adaylarının, uzun zamandır yöneticilik yapanların ve üst düzey yöneticilerin bulunması, sağlanacak bilgilerin ve uygulamaların katılımcılara uygun seçilmesini zorlaştırır. Bu sebeple, kurum içi eğitimlerde tüm yöneticilerin aynı grupta eğitim almasının istenmesi halinde, mutlaka eğitim öncesinde eğitmenle görüşülerek yapılacak bir ön hazırlıkla, grup çalışmalarının bu duruma uygun planlanması sağlanmalıdır.
Genel katılıma açık düzenlenen yöneticilik eğitimi organizasyonlarında katılımcıların benzer ihtiyaçlarına uygun ortak bilgi ve uygulamalar; farklı ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş grup çalışmaları sağlanmaktadır.

Grup çalışmaları önceden yapılandırılmış vakalar ve uygulamalar yanında, katılımcı ihtiyaçlarına göre eğitim içinde planlanan kuruma ve yöneticiye özel uygulamalarla da desteklenmektedir. Eğitim sonunda, eğitim sunumunun katılımcılara açık bölümü ve eğitim boyunca sağlanan bazı dokümanlar, eğitimden sonra katılımcılara fayda sağlaması için, katılımcılarla paylaşılmaktadır

Yöneticilere, Yönetim Becerileri Eğitim İçeriği

  • Çağdaş Yönetim Anlayışı
  • Çalışanlar Tarafından Yönetici Stilleri
  • Sonuç Odaklı Takım Kurma ve Yönetme
  • Yöneticiler için Doğru İletişim Tarzı
  • Etkili Performans Değerlendirme ve Hedef Belirleme
  • Doğru Delegasyon Yapabilme
  • Ekibi Motive Etme Yöntemleri

Yönetim Becerileri Eğitimine Kimler Katılabilir

İlgili kurumların tüm yöneticileri ve  yönetici adayları bu eğitime katılabilir.

 

Bu Sayfayı Paylaş

İletişim

+90 242 338 2016 - +90 212 232 2016
0545 335 2016 - 0545 337 2016
Etiler Mah. Evliya Çelebi Cad. No:23 İç Kapı No: 106 Muratpaşa / Antalya 07010


Vizyonder, kamu kurumları ve özel sektör firmalarına yönelik, Eğitim, Danışmanlık ve Yayın hizmetleri vermektedir.

vizyonder.org.tr

Vizyonder Psikoloji Akademisi - © 2023